“Premier League” nuk njeh pushim, ja ndeshjet që do të luhen sot

Të gjithë kampionatet elitare të Europës janë pushim sot, por “Premier League” nuk e njeh limite.

Sot në do të ketë pesë përballe interesante që do të ngrenë siparin e vitit 2018.

Dy takimet kryesorë do të jenë ato mes Burnleyt dhe Liverpoolit me “The Reds” që do të kërkojnë të marrin tre pikët e para në këtë vit.

Sfida tjetër që pritet të dhurojë mjaft emocione do të jetë dhe ajo mes Evertonit dhe Manchester United.

Ndeshjet e “Premier League” që do të luhen ditën e sotme.

Brighton – Bournemouth

Burnley – Liverpool

Leicester – Huddersfield

Stoke – Neëcastle

Everton – Manchester United