Futboll/15 transferimet më të mira në vitin 2017

“Goal” ka mbledhur lojtarë nga Premier League, La Liga, Serie A, Bundesliga dhe Ligue 1 për të përzgjedhë transferimet më të mira për vitin 2017.
Padyshim që vendi i të parit i takon sensacionit të Liverpoolit, Mohamed Salah, i cili kaloi gjatë verës nga Roma në Angli.
Ai ka shënuar 21 gola deri më tani në të gjitha garat, duke thyer rekordin personal prej 20 golave në karrierë në një sezon të vetëm.
Vendi i dytë i takon Kolasinacit (Arsenal), ndërsa top pesëshja mbyllet me Matic (Manchester United), Paulinho (Barcelona) dhe Kondogbia (Valencia).

15 transferimet më të mira sipas GOAL:

Lexo më shumë në: http://www.gazetaexpress.com/sport/salah-neymar-paulinho-15-transmetimet-me-te-mira-480755/?utm_source=referral&utm_medium=web&utm_campaign=copyright