Shkrirja e akullit, ruset pozojnë për kalendarin e 2018 (FOTO)

Gratë ruse të Ligës së sportit Hokey (WHL) kanë publikuar kalendarin e ri të quajtur ‘Melting the Ice’. Kalendari përfshin 12 lojtare profesioniste që përfaqësojnë 7 skuadra të ndryshme nga e gjithë Rusia.

Lojtaret më aktive dhe më të suksesshme të WHL-së, u fotografuan nga fotograf i njohur rus, Pyotr Titarenko, i cili punon për L’uomo Vogue, Harper’s Bazaar, Elle Russia dhe revista të tjera të modës.

Le ti shohim ruset që janë bërë shumë të famshme dhe një info për lojtaren më të famshme.