Derbi i Manchester-it “vazhdon”, Citizens vënë në lojë United

Manchester City's Argentinian defender Nicolas Otamendi (R) celebrates scoring their second goal during the English Premier League football match between Manchester United and Manchester City at Old Trafford in Manchester, north west England, on December 10, 2017. / AFP PHOTO / Oli SCARFF / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications. / (Photo credit should read OLI SCARFF/AFP/Getty Images)

Edhe pse ka kaluar shumë ditë nga derbi i Manchesterit, lojtarët e City-t vazhdojnë të thumbojnë rivalët e tyre të United.

Në një video të postuar në rrjetin social “Tëitter” nga Diacko Fofana, me francezin që në shoqëri të mikut të tij të ngushtë Mendy, dhe në prani të disa nga lojtarët e City-t shfaqen duke festuar dhe duke kënduar me  frazën “Parkojeni autobuzin!”