Përfunduan ndeshjet e natës së dytë të Ligës së Kampionëve

Ndeshjet përfunduan. Bien në sy fitoret e Fejnord ndaj Napolit dhe Real Madrid ndaj Dortmund

EUROPE: Champions League – Group Stage
20:45 Finished  FC Porto 5 – 2 Monaco 
20:45 Finished  Feyenoord 2 – 1 Napoli
20:45 Finished Liverpool 7 – 0 Spartak Moscow
20:45 Finished Maribor 1 – 1 Sevilla
20:45 Finished  RB Leipzig 1 – 2 Besiktas
20:45 Finished Real Madrid 3 – 2 Dortmund
20:45 Finished Shakhtar Donetsk 2 – 1 Manchester City
20:45 Finished Tottenham 3 – 0 APOEL