Hidhet shorti i grupeve për Botërorin e futbollit

Është hedhur shorti për Kupën e Botës që do të mbahet në Rusi në vitin 2018.

Shorti i hedhur në Rusi ku edhe do të mbahet Botërori vitin e ardhshëm, ka caktuar super sfida, si Spanjë – Portugali, Argjentinë – Kroaci, Angli – Belgjikë e shumë të tjera. Zvicra e shqiptarëve, do të ketë përballë një kundërshtar të fortë në fazën e grupeve, Brazilin. Pra Brazil-Zvicër ndeshja e shqiptarëve përballë amerikanojugorëve të famshëm.

Për më shumë shikoni më poshtë gjitha grupet dhe ndeshjet e fazës së Grupeve në Botërorin e Rusisë.

Grupi A 

Rusi

Arabi Saudite

Egjipti

Uruguaj

Grupi B

Portugali

Spanjë

Marok

Iran

Grupi C

Francë

Australi

Peru

Danimarkë

Grupi D

Argjentina

Islandë

Kroacia

Nigeria

Grupi E

Brazil

Zvicër

Kosta Riko

Serbia

Grupi F

Gjermania

Meksiko

Suedi

Korea

Grupi G

Belgjikë

Panama

Tunizi

Angli

Grupi H

Poloni

Senegal

Kolumbi

Japoni