Petrit Vasili: Çfarë turpi për Kryeministrin

Kreu i deputetëve të LSI-së, Petrit Vasili ka komentuar studimin e BE për blerjen e votave. Vasili shkruan në një koment në Facebook se blerja e votave i shkatërroi zgjedhjet e 25 qershorit.
Ai shprehet se studimi i BE është një turp për kryeministrin Edi Rama.

Deklarata e plotë e Petrit Vasilit:

“Studimi i BE: 20% te votave u blene. Çfare turpi per Kryeministrin; por edhe mesim i hidhur per nderkombetaret ne Tirane qe i vleresuan.

Blerja e votave i shkaterroi zgjedhjet ne 25 qershor.

Studimi i BE qe provon se te pakten 20% e votave u blene.

Kjo eshte nje damke e zeze turpi per kryeministrin dhe per deklaratat e pacipa te tij se zgjedhjet ishin normale.

Ky kryeminister eshte as me shume dhe as me pak se sa nje bleres ordiner votash dhe rrenues i demokracise dhe imazhit te vendit.Cdo ore e tij ne pushtet eshte ore e fituar per pushtetin trafikanteve dhe krimineleve qe i paguan votat e kryeministrit.

Studimi i BE per shitblerjen e votes ne Shqiperi eshte nje mesim i hidhur edhe per ata nderkombetare,qe u ekzaltuan dhe vleresuan si pozitive zgjedhjet e turpshme te 25 qershorit”.