Real Madrid gati të bëjë çmendurinë për të transferuar Neymarin

Real Madrid ka një plan për transferimin e sulmuesit të Paris Saint-Germain, Neymar.

Sipas burimeve të “Don Balon” raporton se klubi madrilen dëshiron ta rikthejë brazilianin në La Ligë pas aventurës së tij te Barcelona.

Madje, “Los Blancos” është i gatshëm të ofrojë dy yjet e ekipit, Toni Kroos dhe Gareth Bale për blerjen e Neymarit.

Pavarësisht se ka kaluar vetëm muajin e parë Neymar raportohet se është i pakënaqur në klubin francez.