Humbën Botërorin, modelja kroate ironizon italianët: Jeni të ftuar në shtëpinë time

Përballja në “play-off” me Suedinë rezultoi fatale për Italinë e cila humbi mundësinë për të shkuar në Botërorin e Rusisë.

Kjo disfatë është përjetuar shumë keq nga kampi italian, por nga disa të tjerë siç është modelja kroate Nina Moriç është shfrytëzuar për të ironizuar dhe provokuar “auzurrët”.
267193
Moriç në një status të publikuar në rrjetet sociale shkruan: Mos e humbisni shpresën, jeni të gjithë të ftuar në shtëpinë time për të ndjekur Kroacinë në Kupën e Botës.
1118full-nina-moric
Nina-Moric-001