Përplasen dy makina në aksin Lezhë-Laç, të plagosurit bllokohen brenda mjeteve

Një aksident ka ndodhur rreth mesditës së sotme në aksin rrugor Lezhë-Laç, ndërsa janë përplasur dy automjete.

Mësohet se nga aksidenti ka persona të plagosur të cilët kanë mbetur të bllokuar brenda mjeteve.

Policia dhe ambulancat janë nisur drejt vendit të ngjarjes. Nuk dihen ende shkaqet dhe motivet e aksidentit.