Hushi i turret kritikëve: Larg meje kurtizane, heroinë e vaginës profesionale të qelbur

Letra e lamtumirës të tenorit Agim Hushi, ende merr kritika dhe sulme të ashpëra. Letra për lamtumirën e tij të fortë që i dha Shqipërisë dhe përqafimin e mezipritur, Australisë, vendit ku ai tashmë jeton e punon, ka shkaktuar një debat të madh. Sot, Hushi i është përgjigjur egërsisht, shkrimit të një gazetareje që reagoi ndaj largimit të tij. Ja fjalët që ka derdhur Hushi në profilin e tij nën titullin:

“Shkëlqimi dhe rënia e kurtizaneve!””

Mijra e mijra mesazhe në inboxin tim…Kaq shumë dashuri dhe urime s’kam marrë gjithë jetën sa kam marrë këto dite nga atdhetarë dhe bashkëkombas të mij; ata që me kuptuan dhe e ndjejne se ne keto dite te nje barbarie te pafre dhe idiote ajo per te cilen une kam nevoje eshte te mbahem fort tek bindjet e mia dhe mosplotesimi i kerkeses se “patrioteve te medhej”, : te pergjigjem si ikes, mallkues, dreqi vet!

Dhe nje kurtizane “trime”, “e ditur”, heroine e vagines se saj profesionale te qelbur dhe e nje qumeshti gjiri te prishur qe mund te mekoi vetem monstra guxonte te me shkruante perseri!

E blokova dhe po i çoj kete pergjigje: Larg meje dhe jetes time!

Je e denuar te vuash helmin e shpirtit tend katran dhe perbuzjes se dhjetra mijra njerzve qe i trondite me monstruozitetin tend duke vjelle kurtizaneri nga gjithe qenia jote prej shtrige cmirzese duke me ngelur me qafe ne menyre absurde, pa asnje te drejte dhe shkak, duke qene ne punen dhe jeten time!

Larg meje se pervec ketyre fjaleve qe me detyrove te nxjerre porr qe jane te llojit tend dhe te vetmet qe ti mund te kuptosh; nuk ke shanc ne kete bote te me avitesh ; e aq me pak te me prishesh humorin dhe lumturine e arritjeve te mia, te cilat ti as me teleskop nuk do kesh shanc ti prekesh ti dhe kurtizaneria e llojit tend!.

Larg jetes dhe drites time te miresise njerzore me te cilen Zoti me ka mbrujtur!

Larg dashurise time te quajtur Shqiperi dhe artit tim qe prodhon humanizem dhe frymezon shqiptarizen.

Mallkuar qofsh ne mbreterin tende te ligesise!”