Zgjedhjet në PD, voton edhe Lek Plepi

Lek Plepi nga Shkodra i cili është kthyer tashmë në një “fenomen” shqiptar, batutat e të cilit kanë tërhequr vëmendjen e qytetarëve, është anëtar i Partisë Demokratike dhe nesër do të votojë në zgjedhjet për kryetarin e kësaj partie.

Në rrjete sociale po qarkullon kjo foto me emrin e Lek Plepit, e cila ka shkaktuar jo pak humor. Demokratët do të kenë mundësi të zgjedhin kryetarin e tyre për 4 vitet e ardhshme. Fleta e votimit është e thjeshtë, me dy kandidatë, Lulzim Basha dhe Eduart Selami.