VIDEO/ Gruaja nga Berati në takimin me Ramën: Ermonela mi lidhi dritat për fushatë, tani…

Një banore e lagjes Çlirim në Berat, i ka shprehur Ramës problemin me hipotekën për banesën, pasi ka bërë ndërtim në tokën shtet.

Por i ka kërkuar zgjidhje edhe për energjinë elektrike që ia kanë prerë, edhe pse sipas saj, gjatë fushatës, Ermonela Felja kishte ndërhyrë që t’ja lidhnin.

“Për cfarë pengohemi të marrim të drejtën e hipotekës?

Jemi të papunë. Fëmijët i kam pa punë. Kam 6 muaj që s’kam asnjë pagesë, dyqan s’hap dot se s’kam hipotekë.

Kam dhe 4 muaj që s’kam paguar energjinë se para 2-3 muajsh kam njoftuar Ermonelën që mi ka lidhur me rastin që bëheshin fushatat, ndërsa të premten mi kanë ndërprerë. Merrni masa”.

qytetarja berat by revistaime

Loading...