Aksidenti i Gramoz Pashkos. Mjekja kujton kolegun që humbi jetën bashkë më ish- deputetin

Mjekja Albana Myftiu, i ka kushtuar një shkrim kolegut të saj Sander Baloi, i cili humbi jetën gjatë ushtrimit të detyrës 11 vjet më parë.

Mjeku po udhëtonte me helikopter nga Shqipëria drejt Italisë, pasi shoqëronte pacientin Gramoz Pashko, udhëtim që u mori jetën të dyve

11 vite më parë në bordin e helikopterit përveç Pashkos, kanë qenë edhe 5 persona të tjerë, pilotë dhe mjekë.

Vangjel Kondi pilot, Demush Reba pilot, inxhinieri Qemal Koni, mjeku Sander Baloi si edhe djali i Pashkos Ruben Pashko.

Statusi i plotë

11 vjet me pare, me 16 korrik 2006, humbi jeten ne krye te detyres kolegu im anestezist dhe njekohesisht miku im Sander Baloi.

Ai e dha jeten e tij ne perpjekje per te dhuruar nje jete!

Cdo 16 korrik te kujtoj Sander, sepse ishe i rralle.

Na mungon te gjitheve.

Pushofsh i qete!