Në makinë me një femër, biznesmeni nga Vlora vdes në mënyrë të mistershme

0

Biznesmeni nga Vlora, Bukurosh Malaj është ndarë nga jeta në mënyrë të mistershme pas një aksidenti.

Lajmi raportohet nga BalkanWeb, ndërsa ngjarja është e rrethuar me mister për shkak të deklarimeve të një femre që udhëtonte me biznesmenin e Fast-Foodit. Nderkohe qe vete familjaret  hedhin dyshime të forta se nuk bëhet fjalë për një aksident, nisur edhe nga dëshmia e shoqërueses së Malajt. Sipas saj, biznesmeni ka qënë duke udhëtuar me të në makinë, kur është përplasur nga një kamion dhe ka marrë plagë të rënda në kokë. Kjo e fundit ka njoftuar policinë, ndërsa biznesmeni është dërguar me urgjencë në Tiranë, ku ka qëndruar për tre ditë në koma, ndërsa mbrëmjen e djeshme ka ndërruar jetë.

DËSHMIA 

Shoqëruesja e bznesmentit ka deklaruar në polici se ka qënë duke udhëtuar me biznesmenin kur ky i fundit ka nxjerrë kokën nga dritarja e makinës. Pikërisht sipas saj, ky ka qënë momenti fatal, pasi e ka përplasur një kamion. Ajo ka njoftuar menjëherë policinë dhe biznesmeni i ndjerë është transportuar me urgjencë në spital.

Grabitja

Ndërkohë që biznesmeni ka rënë pre e një grabitje me maska në orët e para të mëngjesit të 15 shkurtit 2015.

Tre persona të armatosur i kanë zënë pritë në parkimin e pallatit ku jetonte dhe nën kërcënimin e armës I kanë marrë një sasi prej 350 mijë lejë të reja dhe 185 euro, para të xhiros e pagesave që kishte për të kryer.

Biznesmeni, Bukurosh Malaj ka dëshmuar në atë kohë se grabitësit i kanë marrë dhe automjetin, i cili më pas është gjetur i braktisur në afërsi të fshatit Kotë të rrethit të Vlorës.