Ja deputetët për 8 qarqet e numëruara

Numërimi i votave është drejt fundit. Deri tani janë numëruar votat e 8 qarqeve të ndryshme. Surpriza ka patur plot, si mbetja jashtë e Arben Ristanit në Vlorë dhe Erisa Xhixhos në Fier.

Ndërkohë që pritet të përfundojnë Durrësi, Elbasani, Shkodra dhe Tirana, këta janë deputetët në 8 qarqet e tjera.

LEZHE

LSI

Viktor Mark Tushaj

PS

Lindita Llesh Nikolla

Pjerin Zef Ndreu

Gjetan Kol Gjetani

PD

Aldo Tonin Bumci

Lindita Ilir Metaliaj

Andon Mati Frrokaj

DIBER

LSI

Përparim Islam Spahiu

PS

Ilir Hamid Beqaj

Almira Irfan Xhembulla

PD

Dhurata Bajram Cupi (Tyli)

Xhemal Hysen Gjunkshi

PDIU

Reme Korab Lala

FIER

LSI

Petrit Kozma Vasili

Robert Thoma Bitri

PS

Erion Mirdash Braçe

Adelina Petraq Rista

Bashkim Muhamet Fino

Ismet Shyqyri Beqiraj

Antoneta Nasi Dhima

Bujar Avdulla Çela

Tatiana Nuredin Piro(nurçe)

Anduel Fatmir Xhindi

Gramoz Kaso Ruçi

Xhevit Qemal Bushaj

PD

Enkelejd Lutfi Alibeaj

Genc Stefan Pollo

Myslim Nazif Murrizi

Luan Ramadan Baci

GJIROKASTER

LSI

Vangjel Llambi Tavo

PS

Bledar Triumf Çuçi

Mirela Mentor Kumbaro (Furxhi)

Flamur Sejdi Golemi

PD

Tritan Masar Shehu

KORCE

LSI

Edmond Qamil Panariti

PS

Niko Aleks Peleshi

Eduard Pajtim Shalsi

Elisa Aleksander Spiropali

Ilirian Anesti Pendavinji

Ilir Telha Xhakolli

Edlira Përparim Bode

PD

Valentina Pandi Duka

Ervin Bujar Salianji

Hekuran Bujar Hoxhalli

Klevis Fahri Balliu

KUKES

PS

Mimi Pjetër Kodheli

PD

Flamur Dalif Noka

Isuf Zenel Celaj

VLORE

LSI

Sezai Feta Rokaj

PS

Damian Lekë Gjiknuri

Vilma Viktor Bello

Alket Namik Hyseni

Vullnet Ruzhdi Sinaj

Andrea Theofan Marto

Edi Kristaq Rama

Edmond Dhimitraq Leka

Fatmir Meleq Velaj

PD

Agron Siri Shehaj

Nadire Fevri Mecorapaj

Vangjel Jorgji Dule

BERAT

LSI

Nasip Qani Naço

Gledjon Tomorr Rehovica

PS

Blendi Pëllumb Klosi

Ermonela Koço Valikaj

Adnor Abedin Shameti

Fadil Ramo Nasufi

PD

Eduard Ismail Halimi