VIDEO/Sherr në një qendër votimi në Berat, polici gjakos një qytetar

0

Dy persona janë konfliktuar me njëri tjetrin në një qendër votimi në Uznovë të qytetit të Beratit. Një polic civil ka hyrë në qendrën e votimit dhe pasi ka treguar dokumentin e identifikimit ka nxjerrë përjashta me dhunë një qytetar.

Ende nuk dihet se cili ka qenë motivi që ka nxitur këtë përplasje. Mësohet se personi që ka ngelur i dhunuar është shtetasi Edmond Hoxha.