Helmimi, një akt kriminal. Shikoni fotot e frikshme ndaj militantëve të PD

Ajo që ka ndodhur në mitigun e PD para kryeministrisë dje mbetet një akt i pastër kriminal. Ish- kryeministri Sali Berisha publikon disa foto ku tregohet se çfarë dëmesh u janë shkaktuar në trup militantëve të PD-së pas mitingut të djeshëm në shesh.

Sipas ministrisë së Shëndetësisë me simptoma të tilla kanë shkuar në spital rreth 140 persona përfshirë edhe kryedemokratin Basha.

Ndërsa ende nuk ka një përgjigje në lidhje me shkakun.

“Kjo ndodhi dje ne Tirane ne mitingun e opozites ne Narko-Republiken e Norieges!

Qytetari dixhital denoncon me foto te demtimeve te pjesmarresve nga “tullumbacet” e narko-policise! sb

“Persh z.Sali Berisha ndigjova lajmin qesharak te tullumbacit sipas te cilit lenda toksike erdhi nga tullumbacet.Me disa foto ju tregoje se ne cfar se cfar demtimsh u shkaktuan tek pjesmarresit helmi nga ajo qe ndodhi mbreme ne mitingun e PD , shpresoj qe te gjenden sa me pare autoret dhe te vihen para drejtesise.  Sado qe rilindja ne panik te madhe per vehte te mundohet te na ndaloje ne do te vazhdojm perpara drejt nje fitoreje te sigurt !!!”, shkruan Berisha.

Organet e specializuara duhet me urgjencë të gjejnë autorët, pasi kjo rrezikon që vendi të shkojë në zinxhir aktesh kriminale në ditët e zgjedhjeve parlamentare.