Cristiano Ronaldo hyn në historinë e Ligës së Kampionëve me një tjetër rekord

Cristiano Ronaldo është lojtari i parë në histori që arrin në dy finale radhazi të Ligës së Kampionëve me dy ekipe të ndryshme.

Fillimisht, portugezi kishte luajtur në finale me Manchester Unitedin në vitet 2008/2009 dhe tani me Realin 2016/2017.

Ndryshe, ‘Los Blancos’ në finalen e Cardiffit do të takohet me kampionin italian Juventusin.