Foshnja gjendet e gjallë pas 3 ditësh e varrosur, nëna: Prindërit s’donin që të kisha fëmijë tjetër

Një foshnje e seksit mashkull është gjetur e gjallë pas tre ditësh në një vend ku ishte varrosur nga nëna e tij. 25-vjecarja kishte improvizuar një varr me rërë dhe dru të marrë nga fabrika pasi kishte frikë nga reagimi i familjes së saj nëse do kuptonin ajo kishe lindur një fëmijë të dytë, shkruan prestigjiozja britanike Daily Mail. Nëna, e cila nuk dukej aspak e penduar për atë që kishtë bërë kishte dhe një tjetër fëmijë më të rritur.

Foto nga foshnja e gjendur

3F6C600700000578-0-image-m-87_1492699779054

Gjithcka u pranua nga nëna, e cila rrëfeu cfarë kishte bërë pasi policët zbuluar trupin e foshnjes të zhveshur. Ndërkohë, fëmija u dërguar në spital për të marrë mjekimin e duhur dhe nuk dihet nëse do të rikthehet të nëna e tij apo jo.

Ngjarja e tmerrshme ka ndodhur në provincën KwaZulu Natal të Afrikës së Jugut por që brenda pak orësh lajmi u shpërnda në të gjithë botën.