VIDEO/Pasojat shkatërruese të bombës që lëshoi Amerika kundër ISIS

Ditën e djeshme SHBA lëshoi bombën më të madhe të të gjitha kohërave që është përdorur ndonjëherë në luftë, kundër ISIS në mbështetje të trupave amerikanë në Afganistan.

Nga ky shpërthim i fuqishëm në shpellat e ISIS, janë vrarë më shumë se 36 militantë të ISIS.

Pentagoni ka publikuar pamjet nga shpërthimi i bombës ndërkohë  që thuhet se bomba peshonte 10 mijë kilogramë dhe ishte disa metra e gjatë.