VIDEO/ Ndërhyrje horror në ndeshjen Irlandë-Uells, mbrojtësi thyen këmbën…

Në ndeshjen Irlandë-Uells e vlefshme për kualifikueset e botërorit “Rusi 2018” ka ndodhur një dëmtim i rëndë ku futbollisti i irlandez Seamus Coleman ka thyer këmbën pas ndërhyrjes së Taylor. Menjëherë arbitri i ndeshjes i tregoi lojtarit të miqve kartonin e kuq. Edhe pse me një lojtar më shumë vendasit nuk arritën që të shënon gol në 20 minutat e mbetur duke e mbyllur takimin 0-0. Dëmtimi i Coleman ka shokuar lojtarët dhe të pranishmit në stadium të cilët ka parë ndërhyrjen e ashpër dhe pamjet e tmerrshme të thyerjes së këmbës së lojtarit irlandez.

 

nintchdbpict000311336661-e14903971253051490403898nintchdbpict000311336665-e14903971766451490403895nintchdbpict000311337307-e14903965935751490403893taylor1490403900