Publikohet video, ja si i sulmoi me sëpatë kosovari pasagjerët në Dyseldorf

Fatmir H., është kosovari që sulmoi dhe plagosi 9 perona në një stacion treni Dusseldorf të Gjermanisë.

“Klan Kosova” ka publikuar pamje të sulmit të Fatmir H., për të cilin policia dhe organet e rendit në Gjermani thanë se, sulmin nuk e kishte kryer i shtyrë nga ndonjë ideologji e caktuar, porse deklaruan se ai ka probleme mendore.

Madje sulmuesi, që për fat të mirë nuk varu askënd, kishte deklaruar tek organet e rëndit pasi u arrestua se dëshironte të qëllohej nga policia.

Në kohën kur ndodhi sulmi, përveç disa fotografive nuk kishte video që shpalosnin agresionin e kosovarit që jetonte në Gjermani.

Tani në këto pamje mund të shihet se si ai mësynte kalimtarët dhe i kërcënonte e sulmonte me sëpatë.