VIDEOLAJM – Çmenduri/ Me 214 km/h në autostradën Tiranë-Durrës, e ndjekin 3 patrulla

Tre parrulla të policisë rrugore janë vënë në ndjekje të një makine e cila në autostradën Tiranë-Durrës udhëtonte me 214 km/h matur me Radar.

Ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm, 4 mars 2017 dhe video u postua nga policia.

Pasi kanë arritur ta ndalojnë kanë kryer dhe testin e alkoolit dhe më pas i kanë tërhequr Leja e Drejtimit dhe u dërgua në OASH për shpejtësi tej normave të lejuara

/Oranews