Protesta/ Ambasada mesazh qytetarëve të SHBA: Mund të jetë konfrontuese

Ambasada Amerikane në Tiranë i ka bërë thirrje të gjithë shtetasve amerikanë që jetojnë në Tiranë që të tregojnë kujdes dhe të jenë të vëmendshëm për protestën që do organizohet nesër nga Partia Demokratike.

Ambasada thekson se protesta është paralajmëruar si paqësore, por mund të kthehet në konfrontuese. Për këtë arsye Ambasada kërkon nga qytetarët e SHBA që jetojnë në Shqipëri që të shmangin zonën ku zhvillohet tubimi i opozitës.

Gjithashtu, Ambasada shton se orari zyrtar i protetës është 12:00 me 16:00, por tubimi mund të vijoj dhe në orët e mbrëmjes.

MESAZHI I AMBASADES SE SHBA
Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës informon qytetarët e saj në Shqipëri për protestën kundër qeverisë shqiptarë të planifikuar në 18 shkurt 2017. Demonstruesit janë planifikuar të mblidhen në orën 11:00 paradite, në një vend në afërsi të Parkut Rinia përgjatë bulevardit “Dëshmorët e Kombit” duke filluar në orën 12:00 të drekës.

Lexoni edhe:

SPJV.IT: Armë pas perdes zezë të vendosur para hyrjes së Kryeministrisë?

Kreshnik Spahiu: Do kërkoj nga Basha rrethimin e kryeministrisë për 30 ditë

“Me 18 shkurt merret vendimi i opozitës:Si në Rumani, ditë-natë protestë!”

PR mbledh strukturat para protestës

Protesta e opozitës nis nesër në 12:00, policia i jep leje për katër orë