Edi Rama dhe Majlinda Kelmendi

Kryeministri Edi Rama duket se ka zbuluar “militante” të PD-së edhe në Kosovë, aty ku ndodhet për të festuar 9-vjetorin e Pavarësisë.

Nga prishtina ai ka realizuar një foto ndryshe, me kampionen kosovare të xhudos në botë, Majlinda Kelmendi, me të cilën ka bërë edhe një foto.

Por xhudistja ka pozuar me dy gishta, simboli i demokratëve në Shqipëri dhe i Lidhjes Demokratike në Kosovë. Ndoshta kryeministri ka dashur të japë një mesazh një ditë para protestës së opozitës