Berisha mesazh Dades: Nuk bëhesh Presidente, je krahu i “Hakmarrjes për Drejtësi”

Situata politike është në kulmin e nervave dhe të debate të zjarrta maxhorancë-opozitë por pa vecuar debatin e madh brenda koalicionit qeverisës. Sfida dhe karrigia e Presidentit, ka joshur shumë deputetë, ku dhe emrat nuk kanë munguar.

Deputetja e PS-së, Arta Dade deklaroi se nuk do ta refuzonte një kandidaturë për presidencë, u përhapën fjalët për një kandidadurë të mundshme të saj.

Por, Sali Berisha në seacën e sotme deklaroi se Dade nuk mund ta ketë atë post sepse sipas tij vjen nga ‘krahu i Hakmarrjes për Drejtësi”.

“Ku je ti Arta që e sulmon kryeministrin me gazetën tënde?! Nuk mund të bëhesh presidente sepse vjen nga krahu kryesor i ‘Hakmarrjes për drejtësi’, po, po e di edhe ti Gramoz. Ke bërë gabim shumë të madh që përdor atë gazetë… kjo është fakt se si përdoret media si hanxhar”, tha Berisha në seancën e sotme.