Tropojë, shembet miniera e Lajthizës, një i vdekur

Një person ka mbetur i vdekur dhe një tjetër dyshohet se është plagosur pas shembjes së një galerie në minierën e Lajthizës në Tropojë.

Sipas burimeve të para, ambulanca dhe policia është duke shkuar në vendin e ngjarjes, pasi miniera ndodhet në një zonë të thellë.