Tremb farmacisten me pistoletë lodër, adoleshenti pikaset nga kamerat e sigurisë

Pasi ka studiuar për rreth 30 minuta vendin ku do grabiste, një adoleshent ia ka dalë të kryente me sukses planin e tij, për vjedhjen e nje farmacie falë një pistolete çakmak. I riu i cili ka marrë vetëm 8 mijë lekë, është zhdukur në kohë rekord, por ai është pikasur vetëm në sajë të kamerave të sigurisë. Ngjarja është shënuar mbrëmjen e së martës, ndërsa tashmë i riu është vënë nën ndjekje nga blutë e Tiranës.

Kamerat e sgurisë së një biznesi kanë fiksuar momentin kur i riu i maskuar me shall dhe kapuç, largohet me biçikletë, pasi rrëmbeu 8 mijë lekë.

Grabitja në rrugën “Siri Kodra” në kryeqytet u krye brenda pak sekondash, por kamerat e sigurisë tregojnë se agresori kishte studiuar për rreth 30 minuta vendin dhe më pas është futur në biznes. Uniformat blu dyshojnë se ai ka përdorur një pistoletë çakmak.