Kapen rreth 500 kg kanabis në Vlorë, kishin destinacion Italinë

Sasia prej 500 kg ishte e ndarë në 20 pako dhe u gjet në Gjirin e Dafinës, që ndodhet në pjesën e jashtme të Karaburunit.

Nga raportimet e para dyshohet se droga do të dërgohej me gomone në Itali.

/ BW