Rama: Respekt për kuqezinjtë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka komentuar dy ndeshjet e kombëtareve, atë të Kosovës që humbi ndaj Kroacisë dhe fitoren e Shqipërisë.

Kryeministri  i ka uruar fitoren kuqezinjve duke shkruar Shumekujt i dukej e lehte, po s’eshte aspak e lehte te luash mire futboll e te besh dy gola ne fushe te huaj sot, keshtu qe respekt per kuqezinjte”

Ndërsa për disfatën e Kosovës, Rama shkruan “Shumë e re ne moshe dhe pa eksperience Kosova qe ishte sonte ne fushe kunder “ujqve” te Kroacise, por padyshim nje skuader me talente qe ka rruge te gjate perpara, ku sukseset me patjeter nuk do te mungojn” përfundon Rama.