Vajza e zv/kryeministrit, në kopertinën e revistës italiane

Vajza e zv/kryeministrit të Shqipërisë Niko Peleshi ka hedhur hapat e para drejt fushës profesionale si modele në Europë.

Fjala është për Aleksia Peleshin e cila u përzgjodh të jetë Cover i një nga reviste prestigjioze italiane, për Dimmi Mag.

Bukuroshja nga Korça është pjesë e një agjencie mode në Tiranë. Nga coveri i revistës, modelja është e veshur me kostum tradicional, që prezanton zonën turistike.

Aleksia duket shumë bukur dhe mendohet se do të jetë një prej vajzave të modes shqiptare, nga me ekselentet.

13686565_10206103969952539_5630153855848345720_n