Qeveri teknike? Tahiri: Axhenda kryesore është reforma në drejtësi

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri është shprehur për mediat, përpara nisjes së mbledhjes së grupit parlamentar socialist, se nuk është koha për të diskutuar për qeveri teknike.

Sipas tij, axhenda kryesore e mazhorancës është miratimi i reformës në drejtësi.

“Në fokus është reforma në drejtësi. Dhe kjo është axhenda kryesore e mazhorancës”, u shpreh Tahiri.

Të njëjtin qëndrim ndau edhe ministri i Jashtëm Ditmir Bushati i cili theksoi se reforma në drejtësi është detyra kryesore.