Gjermani-Itali, ja formacionet e super ndeshjes

Mbani frymën miq, pasi pritja tashmë ka mbaruar dhe spektakli në Francë është gati që të startojë në super duelin e shumpritur. Në stadiumin “Matmut Atlantique”, do të përballen dy skuadrat legjendare të kontinentit të vjetër, Italia dhe Gjermania. Kjo do të jetë edhe finalja e parakohshme e këtij Europiani, teksa Conte nuk ka lajme të mira në prag të sfidës, pasi De Rossi do ta nisë nga stoli. Lëv në anën tjetër ka surprizua në formacionin e tij zyrtar duke lënë ne stol Draxler.