Ermonela Jaho shkëlqen në teatrin antik të Francës, bën simbolin e Shqipërisë (VIDEO)

Sopranoja me famë botërore Ermonela Jaho ka shkëlqyer mbrëmjen e djeshme në koncertin e saj në Teatrin antik “Orange” në Francë. E veshur me një fustan të kuq, Jaho ka mahnitur me performancën e saj, duke bërë edhe simbolin shqiptar, shqiponjën.

Nën praninë e 8000 spektatorëve dhe 200 këngëtarëve artistja ka performuar duke emocionuar të githë.

“Muzika madhëshore na frymëzon të gjithëve. Faleminderit publikut në  të C.D’Orange per atmosferen dhe mbështetjen” është shprehur Jaho.