Italia fiton me vështirësi kundër Suedisë 1-0

Në Tuluzë u zhvillua sot ndeshja mes Italisë dhe Suedisë që mbaroi me rezultatin 1-0.

Ndeshja e vlefshme për grupin E u zhvillua në stadiumin “Stadium Municipal” në prani të 35 000 spektatorëve me protagonisti i golit të vetëm për ekipin italian ishte Eder në minutën e 88-të./