Pamje të rënda/Përballja e huliganëve anglezë dhe rusë në Marsejë

Videot më poshtë tregojnë përleshjet mes tifozerisë angleze dhe ruse gjatë kampionatit europian të futbollit.

Tifozët rusë duke dhunuar me karrige dhe sende të tjera të forta tifozët anglezë.

Një ditë më parë UEFA paralajmëroi Federatën Angleze të Futbollit dhe atë Ruse për përjashtim nga Euro 2016 nëse dhuna mes dy tifozerive do të vazhdonte ende.