Braçe: Lulzim Basha është një budalla!

Pas konferecës së kreut te PD ka reaguar dhe deputeti Socialist, Erjon Brace. Ai akuzon ashper kreun e PD për qëndrimin që po mban pë reformnën në drejtësi.

Postimi i Braçes në Facebook:

Lulzim Basha eshte nje budalla!! Teresisht i tille!! Fatmir Xhafa dhe Pandeli Majko ne institucionet e drejtesise-thote.

Ka rjedhur! As qe e ka lexuar draftin e ndryshimeve kushtetuese.

Ne draft thuhet qarte: Ndalohet kushdo qe ka dhjete vjet ne politike, te behet pjese e institucioneve te reja te drejtesise!!

LEXO O LYL LEXO! TI JE EKSPERT PERENDIMOR I DREJTESISE DHE LEXIMI NUK TE DEMTON SHENDETIN!! Pjesa tjeter eshte nje genjeshter e madhe mes dy njerezve qe genjejne njeri tjetrin, genjejne dhe kedo qe ju del perpara. Edi Rama e tha shume qarte;
Per Keshillin e Larte Gjyqesor dhe Keshillin e Larte Prokurorial, ne heqim dore nga 2/3-tat dhe PD te terhiqet nga “vendet e rezervuara” per te gjetur nje zgjidhje tjeter!  Kush i ka thene ndryshe Bashes, e genjen mu sic Basha e genjente dikur per oren!!