Foto të tifozëve shqiptarë në Lens

Atmosfera elektrizuese që tifozat e kombëtares shqiptare krijuan në stadiumin e Lensit, nuk është lënë pa komentuar dhe në faqen zyrtare të UEFA-s në facebook. Pavarsisht humbjes që kuqezinjtë bënë në debutimin e parë në kampionatin europian, tifozat kuqezi nuk pushuan për asnjë sekond në mbështetje të lojtarëve.

“Shqipëria humbi, por fansat e saj nuk pushuan së mbështeturi skuadrën e tyre” ishte statusi i UEFA-s.

Atmosfera, koreografia që sportdashësit shqiptarë krijuan në stadium ishte e mrekullueshme duke treguar një kulturë fantastike.

t5 t1 t6 t2 t3 t4