Ja video e UEFA për Shqipërinë

Një video që prezanton Shqipërinë në “Euro 2016” është postuar së fundmi nga UEFA në “Youtube”.

Video njeh shikuesit me disa fakte, si pseudonimin “Shqiponjat” për Kombëtaren Kuq e Zi, vendndodhjen e Shqipërisë, popullsinë e Tiranës, si dhe dy figurat kyçe të kombëtares, kapitenin Lorik Cana dhe trajnerin De Biazi.