Vdes 54 vjeçari, e zë poshtë masivi i gurores kur po nxirrte pllaka guri

Mësohet se viktima nga Skrapari ka qenë duke nxjerrë pllaka guri, në momentin kur një masiv gurësh është shkëputur dhe e ka zënë poshtë duke i shkaktuar dhe vdekjen e menjëhershme.
Ngjarja e rëndë aksidentale ka ndodhur në Novaj të Skraparit. Viktima është identifikuar si Besnik Saliasi.
Sipas policisë së mbërritur në vendngjarje u sqarua se vdekja e 54-vjeçarit ka qënë aksidentale, pasi është zënë poshtë nga gurët.